Pożyczki prywatne dla zadłużonych – powody, dla których nie warto z nich korzystać

Pożyczki od prywatnych inwestorów powinny być ostatecznością. Warto poszukać innych rozwiązań – obecnie firmy pożyczkowe oferują zobowiązania nawet tym konsumentom, wobec których wszczęto postępowanie komornicze. Jak więc można zauważyć, nawet bardzo trudna sytuacja finansowa może zostać rozwiązana bez uciekania się do ofert, które w większości przypadków nie są ani korzystne, ani bezpieczne.

Oprocentowanie i warunki umowy – jak na nich nie stracić?

Korzystając z pożyczek prywatnych udzielanych przez inwestorów należy być bardzo ostrożnym. Ryzyko jest naprawdę duże, ponieważ inwestorów nie obejmuje prawo bankowe, jak to jest w przypadku innych instytucji finansowych. Ustawy o kredycie konsumenckim i nadzorze nad rynkiem finansowym, a także nowelizacje w postaci ustawy antylichwiarskiej1 ograniczają maksymalną wysokość kosztów pozaodsetkowych, regulują koszty dodatkowe, wysokość odsetek za opóźnienie w spłacie i szereg pożyczki online bez zaświadczeńinnych stref, w których mogłoby dojść do nieuczciwych praktyk. Prywatni inwestorzy nie są tym objęci.

Inwestor czy rodzina?

Pożyczka prywatna dla zadłużonych to nie tylko zobowiązanie udzielane przez inwestora, który dysponuje odpowiednio dużym kapitałem, ale również przez rodzinę. I w tym przypadku należy zachować ostrożność. By zwiększyć bezpieczeństwo nie tylko samej pożyczki prywatne dla zadłużonych, ale również relacji rodzinnych warto spisać umowę. Mimo tego że w polskim prawie umowa słowna obowiązuje tak samo bardzo, co pisemna, wszystkie jej warunki zapisane na papierze będą podstawą zabezpieczenia zarówno pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy.

Alternatywa dla pożyczki prywatnej dla zadłużonych

Idealną alternatywą dla pożyczki prywatnej dla zadłużonych od inwestora lub rodziny jest pożyczka w instytucji pozabankowej. Wiele firm pożyczkowych oferuje produkty przygotowane w taki sposób, by były maksymalnie dopasowane do trudnej sytuacji finansowej osób zadłużonych, które z kolei bez problemu spełnią stawiane wymagania.

Author: admin