Pożyczki na dowód dla zadłużonych i bezrobotnych – ciekawostki, które warto znać!

Pożyczka na dowód dla zadłużonych i bezrobotnych

Rygorystyczne wymagania banków są niemożliwe do spełnienia przez osoby mające zadłużenia lub będące bezrobotnymi. Sprawdzanie baz sprawia, że spotykają się z odmową również w wielu instytucjach pozabankowych. Uzyskanie pożyczki nie jest jednak produktem finansowym niedostępnym całkowicie. Niektóre firmy pożyczkowe skupiają się wyłącznie na tworzeniu ofert dla zadłużonych i bezrobotnych. Przedstawiamy kilka ciekawych informacji na ich temat.

1. Bezrobocie nie oznacza braku dochodów

Wiele osób nie posiada umowy o pracę, jednak na koncie odnotowuje regularne wpływy. Mogą to być płatności za wynajem mieszkania, ale też świadczenia, takie jak 500+, czy stypendia w przypadku studentów. Pożyczka na dowód dla zadłużonych i bezrobotnych pozwala uzyskać potrzebne pieniądze bez dodatkowych formalności, w postaci zaświadczeń czy deklaracji PIT, które w jakiś sposób potwierdziłyby wysokość i źródło wpływów.

2. Zamiast baz oświadczenie

Pożyczka na dowód dla zadłużonych to możliwość szybkiego uzyskania zobowiązania bez dodatkowych formalności. Produkt kierowany do osób zadłużonych oznacza, że klient nie jest sprawdzany w bazach, jego zadłużenia i negatywna historia nie mają wpływu na decyzję, natomiast istotne jest oświadczenie o dochodach, które wymagane jest przez prawo:

Kredytodawca przed zawarciem umowy o kredyt konsumencki jest zobowiązany do dokonania oceny ryzyka kredytowego konsumenta.”

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.” (Art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715)

3. Pożyczki na dowód dla zadłużonych i bezrobotnych online

Osoby zadłużone i bezrobotne mają zapewnione takie same standardy jak osoby z dobrą zdolnością kredytową, dlatego mogą korzystać również z produktów finansowych dostępnych online. To rozwiązanie wygodne i szybkie!

Author: admin