Pożyczki dla zadłużonych na dowód – najczęściej zadawane pytania

pożyczki dla zadłużonych na dowód

Negatywna historia kredytowa i widnienie w bazach mogą stanowić przeszkodę w uzyskaniu zobowiązania w banku. Źródłem ich wiedzy o kliencie są bazy, w których odnotowane są wszystkie informacje o płatnikach do kilku lat wstecz. Z tego powodu klientów z tej grupy najczęściej spotyka odmowa. Nie jest jednak tak, że nie istnieje dla nich żadne rozwiązanie pozwalające uzyskać gotówkę na dowolny cel. Wiele firm pożyczkowych przystosowuje swoje produkty finansowe do tak, by osoby zadłużone były wstanie spełnić stawiane wymagania.

Jakie kwoty pożyczki dla zadłużonych na dowód można uzyskać?

Najczęściej na dowód udzielane są tzw. chwilówki. Są to produkty finansowe krótkoterminowe, które należy oddać w całości po 30 lub 60 dniach. Maksymalna kwota takiej pożyczki wynosi najczęściej 5000 zł, choć wiele firm pożyczkowych nie udziela więcej niż 2000 zł. Możliwe jest również skorzystanie z ratalnej pożyczki dla zadłużonych na dowód. To rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze – kwota rozłożona jest na dogodne raty, które łatwiej spłacać. Ten rodzaj zobowiązania otrzymać można najczęściej na 12 miesięcy, rzadziej oferowane są 24 miesiące.

Czy dowód jest jedynym wymaganym dokumentem?

Tak. Dowód będzie niezbędny do prawidłowego wypełnienia formularza, w którym oprócz podstawowych danych, takich jak imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, konieczne jest wskazanie numeru PESEL oraz numeru i serii dowodu osobistego. Wniosek zatwierdzany jest na podstawie oświadczenia o dochodach. Jest to dokument, w którym wnioskujący samodzielnie wpisuje wysokość dochodów oraz sumę comiesięcznych wydatków. Oświadczenie jest niezbędne do oceny ryzyka związanego z udzieleniem zobowiązania i w przypadku ofert dla osób zadłużonych stanowi alternatywę dla sprawdzania baz (Art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715)).

Author: admin