Pożyczka długoterminowa dla zadłużonych – jak wziąć ją bezpiecznie?

dla zadłużonych pożyczka

Osoby zadłużone, które chcą wziąć pożyczkę nie mają wiele możliwości. Niska zdolność kredytowa oraz widnienie na listach BIK i BIG sprawia, że banki odmawiają udzielenia kolejnego zobowiązania. Z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe, które w swojej ofercie posiadają propozycję dla osób, w życiu których nastały problemy finansowe.

Bezpieczna pożyczka dla zadłużonych w trzech krokach

  1. Zastanów się, czy kwota pożyczki przyczyni się do pogorszenia sytuacji czy pozwoli pozbyć się długów. W przypadku opcji pierwszej, lepiej zrezygnować z zaciągania kolejnego zobowiązania i poszukać innych rozwiązań. Jeśli natomiast oferta pożyczki długoterminowej dla zadłużonych miałaby pomóc uregulować wszystkie zaległości tak, by tylko ona została do spłacania, warto poszukać najlepszej propozycji.
  2. Wybierz instytucję pozabankową oferującą dogodne warunki. Nie decyduj się na pierwszą lepszą, której warunki spełniasz. Poszukaj ofertę, która ma atrakcyjny procent oraz pozwala dostosować wysokość rat i termin kredytowania do indywidualnych możliwości.
  3. Dokonaj analizy budżetu domowego – upewnij się, że wybrana wysokość raty będzie do udźwignięcia. Zbyt duża kwota pożyczki i comiesięcznych rat znów przyczynić się może do powstania zadłużenia. Relacja zarobków do raty kredytu powinna wynosić 3:1. To pozwala zachować płynność finansową, gromadzić oszczędności i przygotować się na niespodziewane sytuacje.

Czy to takie proste?

Otrzymanie pożyczki długoterminowej przez dłużnika nie jest procesem trudnym. Instytucje pozabankowe doskonalą swoje oferty, w tym także ilość formalności, która jest skrupulatnie zmniejszana. Wygodne i szybkie zaciągnięcie zobowiązania bez dostarczania stosów dokumentów do według raportu Citi Handlowy1 jeden z kluczowych elementów przy wyborze kredytu. Wiele instytucji pozabankowych wymaga wyłącznie dowodu osobistego i oświadczenia o dochodach. Inne natomiast wymagać będą poręczyciela, na którego spadnie odpowiedzialność za spłacanie pożyczki, jeśli pożyczkobiorca tego zaniecha.

Author: admin